Blesk – Soutěž NEJinovátor Jihomoravského kraje vyhrála firma ASIO

Společnost Asio, která se zabývá vývojem a výrobou technologií pro čištění odpadních vod, zvítězila v prvním ročníku soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje. Cílem soutěže je nacházet podniky s nejlepším řízením inovací, sdělila ČTK za organizátory soutěže Michaela Vrbová. Vítězná společnost letos obsadila také druhé místo v krajském kole soutěže Firma roku.

Pořadatelé soutěže Unie malých a středních podniků ČR zařadili do prvního ročníku téměř 200 firem. „Malé a střední podniky jsou základem každé fungující ekonomiky. Otevřený přístup k inovačním řešením mezi účastníky soutěže dokládá, že jihomoravští podnikatelé se nebojí nových výzev,“ uvedl předseda Unie David Šeich. Do soutěže se mohly přihlásit právě malé a středně velké podniky.

Vítěz soutěže má aktuálně zastoupení ve 32 zemích světa, technologie firmy využívají rodinné domy, obecní čističky či nemocnice.

Na druhém místě skončila společnost Invea-Tech, která se zabývá vývojem softwaru a hardwaru v oblasti bezpečnosti a informačních sítí. V letošním roce se zařadila do žebříčku ACE top 100 nejvíce inovativních společností v Evropě, které podnikají v informačních a komunikačních technologiích.

Třetí místo obsadila společnost Kuličkové šrouby Kuřim, která svou činností navazuje na tradici výroby obráběcích strojů v Kuřimi. Její výrobky se uplatňují při výrobě obráběcích strojů, automatizační techniky či ve farmaceutickém, automobilovém a leteckém průmyslu.